your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Już napisano kolejną część Obcego, zdjęcia mają ruszyć w 2018

Jeszcze nie widzieliśmy najnowszej produkcji Ridleya Scotta pod tytułem "Obcy: Przymierze" (premiera w Polsce 19 maja tego roku), a już teraz potwierdzono, że powstał scenariusz do kolejnej części sagi o Ksenomorfach. Według informacji od wytwórni 20th Century Fox, film ten będzie zwieńczeniem trylogii prequelów sagi Obcego. Pierwszą częścią był "Prometeusz", drugą będzie tegoroczne "Przymierze".

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że najnowsza część będzie większym sukcesem finansowym niż "Prometeusz". Tak więc nie dziwi fakt, że zaczęto już myśleć na poważnie o kolejnym filmie. Przede wszystkim twórcy nie chcą by widzowie czekali znowu 5 lat na kolejny film (tyle minęło od premiery "Prometeusza"), więc zamierzają już za rok rozpocząć zdjęcia do produkcji na razie roboczo nazywanej "Alien: Covenant 2".

Nie wiadomo jeszcze ani kto napisał ten scenariusz, ani kto będzie reżyserem. Ridley Scott za rok kończy 80 lat i może już odpuścić pracę przy wielkich produkcjach. Z drugiej strony spekuluje się, że wspomniany scenariusz napisał John Logan, a więc scenarzysta pracujący ze Scottem zarówno przy oscarowym "Gladiatorze" jak i przy "Obcy: Przymierze", więc może jednak obaj panowie będą kontynuować współpracę przy tej serii.

Nam pozostaje na razie trzymać kciuki by najnowsza część okazała się (w miarę) godną spadkobierczynią klasycznych części "Obcego" i potem już ze spokojem będziemy czekać na kolejne części.

Źródło: screenrant.com

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook